Tüm Emeklilere Ücretsiz Şekilde Dağıtılacak! Türkiye’nin Tamamında Geçerli Olacak

Türkiye’de görülen yüksek enflasyon karşısında en fazla kaybeden sosyal kesimlerin başında yer alan emekliler, beklenen intibak düzenlemelerinin gelmemesi üzerine sefalet maaşında birleşti.

EYT düzenlemesinin Meclis’ten geçmesiyle birlikte sayıları 15 milyonu aşan ve Türkiye’nin en kalabalık sosyal grubunu oluşturan emeklilerin yaklaşık 6 milyonu en düşük emekli maaşı olan 7 bin 500 liraya mahkum edilirken, gün geçtikçe taban aylık alanların sayısı artmaya devam ediyor.

ALIŞVERİŞ, ULAŞIM VE HASTANELERDE GEÇERLİ OLACAK

31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kala, emeklilerin öfkesini dindirebilmek ve seçimlerde oy tercihlerini kendisine yönlendirmek isteyen hükümetin Ocak ayında yapılacak zam oranının yanı sıra emekli vatandaşlara yönelik yeni bir planlama üzerinde çalıştığı iddia edildi.

CNN TÜRK Muhabiri Arda Erdoğan’ın haberine göre; emekli vatandaşların tamamına dağıtılması planlanan kart ile Türkiye’nin 81 ilinde geçerli olacak ve alışveriş, hastane ve ulaşım alanlarını büyük indirimler sunacak bir kart için hazırlıklar yapılıyor.

EMEKLİ ZAMMINI DESTEKLEYİCİ OLMASI BEKLENİYOR

Hükümet, ocak ayının ilk haftalarında açıklanmaya hazırlandığı emekli maaşında özellikle en düşük emekli aylığı için seyyanen zam yapmaya hazırlanırken, emeklilere verilecek ilave sosyal uygulamalar ile geçim sıkıntısına çözüm bulmak amaçlanacak.

31 Mart öncesinde çalışmaların tamamlanarak hayata geçirileceği belirtilirken, hükümetin 15 milyonu aşan emekli vatandaş sayısı nedeniyle seçimlerde yaşanacak bir kızgınlık oyunun önüne geçmek için yakın sürede çalışmalar hakkında açıklama yapması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x