Cami hoparlöründen AKP propagandası

Aydın’ın Bozdağ ilçesine bağlı Eymir ve Yazıkent Mahallesi’ndeki cami hoparlöründen AKP’nin Aydın büyükşehir belediye başkan adayı ve ilçe belediye başkan adayının katılacağı programlar duyuruldu.

Camilerden, “Mahallede yapılması planlanan istişare toplantısına AKP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, AKP Bozdoğan Belediye Başkan Adayı ve MHP İl Başkanı katılım sağlayacaktır. Katılmak isteyen vatandaşlar için Eymir’den araçlar kaldırılacaktır” şeklinde anons yapıldı.

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, cami hoparlöründen AKP propagandası yapılmasına tepki gösterdi:

ÇARESİZLİĞİN GÖSTERGESİ…

Camilerden AKP’li belediye başkan adaylarının programlarıyla ilgili duyuru anonsu yapmak kabul edilemez. Camileri siyasi propaganda yapmakta kullanmak, seçim ofisi olarak görmek çaresizliğin göstergesidir.

İNSANLARI AYRIŞTIRMADIR

– Dinin siyasete alet edilmesini siyasi tarihimizde çok yaşadık, yaşıyoruz. Fakat bu tür durumlarda en çok zararı gören siyaset olmuyor, din oluyor. Düşünün, o camilere giden başka partiden birçok insan varken bir partinin propagandasını yapmak ne kadar doğru? Camiler için bağış toplanırken insanların siyasi tercihlerine bakılmıyor. Bu duyuru anonsunun yapılması insanları ayrıştırmadır.

LAİKLİĞE DARBEDİR

– Camilerin propaganda yapması, protesto mekanına dönüştürülmesi birilerini memnun edecektir fakat bu yapılanlar aslında laikliğe bir darbedir. Yapılan anonsu ya da olası başka bir eylemi asla kabul etmiyor ve din ile siyaseti karıştırarak birilerinin amacına hizmet edilmesini doğru bulmuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x