Ayhan Bora Kaplan soruşturması: Firari Barış Kurt yakalandı

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakın olduğu iddia edilen; Ankara Esenboğa Havalimanı’ndaki operasyonla gözaltına alındıktan sonra “örgüt kurma”, “kasten yaralama”, “yağma”, “kişiyi hüviyetinden yoksun kılma” ve “işkence” suçlarından tutuklanan ‘Kaplanlar’ grubunun lideri Ayhan Bora Kaplan’la ilgili soruşturmada firari durumda olan Barış Kurt, Ankara’da yakalandı.

T24’den Asuman Aranca’nın haberine göre Ankara Emniyetince kurulan özel bir ekip tarafından Barış Kurt’un saklandığı yere operasyon düzenlendi.

Kurt’un ismi, Kaplan tarafından işkenceye uğradığını iddia eden Erkan Doğan’ın beyanlarında geçiyordu. Eski çalışanı olduğunu söylediği Kurt’tan alacağını istediği için kendisine Kaplan’ın adamlarınca 2 gün boyunca işkenceye uğradığını öne süren Erkan Doğan, ifadesinde, dişlerinin Kaplan tarafından kerpetenle söküldüğünü anlatmıştı.

Doğan, daha sonra tutulduğu evden kaçmayı başardığını, polisler tarafından Çankaya Emniyeti’ne götürüldüğünü, buradayken polis amirinin yanına gelerek kendisini şikayetçi olmaması konusunda tehdit ettiğini söylemişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x