Altaylı, Atatürk’ü anmayan Ali Erbaş’a sert çıktı

Ali Erbaş’ın başkanlık yaptığı Diyanet İşleri Başkanlığı, 10 Kasım’da ölümsüzlüğe uğurlanan Mustafa Kemal Atatürk’ü yine yok saydı. Son 8 yıldır 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos ve 29 Ekim’de kutladığımız milli bayramlarda ve 10 Kasım’a denk gelen Cuma hutbelerinde Atatürk’ü yok sayan Diyanet İşleri Başkanlığı, 10 Kasım 2023 günü okunacak Cuma hutbesinde yine Atatürk’e yer vermedi.

Altaylı, Ali Erbaş’ın büyük tehlike olduğu görüşünü paylaştığı bugünkü yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Çanakkale kahramanı, Kurtuluş Savaşa’nın başkumandanı, büyük asker, Cumhuriyetimizin kurucusu, fikir babası, büyük devlet adamı, Türkler’in son 1000 yılda yetiştirdiği iki büyük devlet adamının sonuncusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün unutulmazlığa geçişinin 85. Yıldönümü.

İçinde bir nebze insanlık, bir damla vatan sevgisi, bir katre vefa duygusu olan herkes ama herkes onun aziz hatırasını saygı ile anıyor.

Bir kurum hariç.

Diyanet İşleri Başkanlığı…

Bir dönem FETÖ’nün tüm toplantılarının demirbaşı olan, FETÖ’nün tezlerinin yılmaz savunuculuğunu yapan, Abant toplantılarının vazgeçilmez katılımcısı, FETÖ talebelerinin vazgeçilmez tez jürisi Ali Erbaş’ın başında olduğu Diyanet.

Amacının ne olduğu çok açık.

Bölücülük yapmaya çalışıyor.

İktidarı yıpratmayı amaçlıyor.

Bir ulusal kahramanı, aramızdan fiziki ayrılışının yıldönümünde, üstelik de Cuma gününe denk gelmişken, Cuma hutbesinde tek kelime ile bile olsa anmamanın başka hiçbir gerekçesi olamaz.

Ali Erbaş, çok açık biçimde bu toplumu bölmeye, fay hattı yaratmaya çalışmaktadır.

Ülke için büyük tehlikedir.”

FATİH ALTAYLI SOSYAL MEDYADAN GALATASARAYLI ATATÜRK ANMASI

Gazeteci Fatih Ataylı, sosyal medya hesabından Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Galatasaray’ın logolu ambleminde 1905 yazısının 9.05’e dönüşen bir videoyla andı. Görüntüleri, siren sesiyle birlikte Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk için, ‘Saygı ve özlemle anıyoruz’ notuyla paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x