Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç Başbakanı Kristersson ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İsveç Başbakanı Kristersson ile telefon görüşmesinde, İsveç’in NATO üyelik süreci, terörle mücadele, Türkiye-İsveç ilişkileri ele alındı. İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini duyurdu.

Görüşmede, İsveç’in NATO üyelik süreci, terörle mücadele, Türkiye-İsveç ilişkileri ile bölgesel ve küresel konuların ele alındığı belirtildi.

Açıklamanın tamamında şu ifadeler yer aldı: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, İsveç’in NATO üyelik süreci, terörle mücadele, Türkiye-İsveç ilişkileri ile bölgesel ve küresel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin NATO’ya üyeliklerinin gerçekleşmesi sonrası İsveç’in, müttefiklik ruhuna uygun biçimde üçlü muhtıradan kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getireceğine inandığını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülkenin Güvenlik Alanında İşbirliği Mekanizması’nı işletmeye başlatması gerektiğini ve İsveç’in terörle mücadelede Türkiye’ye gerekli desteği vermesinin önemli olduğunu söyledi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x